Pikowane pokrowce na materac - zalety i wady

Pikowane pokrowce na materac - zalety i wady

09.09.2021 28

Kupując materac do spania powinniśmy się skupić przede wszystkim na tym z czego jest on wykonany i jakie jest jego wnętrze. Oprócz materaca, równie ważnym elementem wyposażenia sypialnianego jest pokrowiec na materac. Jego wybór jest niezwykle znaczący, ponieważ pokrowiec bardzo często ma bezpośredni kontakt ze skórą i to właśnie od niego zależy nasz komfort w łóżku.
Jaki pokrowiec na materac wybrać? Czy pikowany pokrowiec na materac będzie najlepszym wyborem? Jakie są zalety i wady pikowanego pokrowca na materac?

Pokrowiec na materac – jakie posiada funkcje?

Pokrowiec na materac stanowi swoistą ochronę na materac, która chroni go przed wszelkimi możliwymi zabrudzeniami, uszkodzeniami i przetarciami. Zadaniem pokrowca na materac jest przedłużenie jego żywotności.

Pokrowiec na materac pełni główną funkcję ochronną. Dobrze dobrany pokrowiec na materac jest tak samo ważny jak materac. Połączenie tych dwóch produktów da nam gwarancję wygody i komfortu. Pokrowce na materac posiadają bardzo wiele znaczących funkcji. Do jednej z nich należy zaliczyć zapewnienie użytkującemu wygodę i regenerację ciała. Odpowiednio dobrany pokrowiec na łóżko jest dodatkową warstwą na której śpimy. Inne funkcje pokrowców na materac to przede wszystkim właściwości antyalergiczne, bakteriobójcze, utrzymujące ciepło itp.

Jeśli myślimy o długiej eksploatacji materaca, pokrowiec będzie obowiązkowym elementem, który należy kupić. Ma to szczególne znaczenie, gdy w domu mamy dziecko lub zwierzę. Takie osłony doskonale sprawdzają się w przypadku łóżek dziecięcych, które bardzo często ulegają zmoczeniu czy uszkodzeniu. Niektóre pokrowce na materac cechują się właściwościami higienicznymi, dzięki czemu są znakomitą opcją zarówno dla tych najmłodszych jak i dla osób starszych, które większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Pokrowce na materac są wyjątkowym udogodnieniem w naszym życiu, dlatego warto zadbać, by znalazły się w naszym wyposażeniu.

Pikowane pokrowce na materac – zalety i wady

Pikowane pokrowce na materac są klasyką, która na rynku jest obecna od bardzo dawna. Popularność pikowanych pokrowców na materac jest związana z wieloma zaletami, a mianowicie:

  • znakomicie utrzymują formę materacu i ochraniają wkład – decydując się na zakup solidnego i grubego pokrowca na materac, możemy być pewni, że doskonale utrzyma on formę materaca, gwarantując utrzymanie sprężyn i pianek na swoim miejscu. Pokrowiec na materac chroni wkład materaca przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane np. nieostrożnym transportem, czy też nieodpowiednim przechowywaniem materaca.
  • pochłaniają wilgoć – pikowany pokrowiec na materac ze względu na obecność dodatkowego wypełnienia, ma możliwość pochłaniania wilgoci i zapobieganiu przedostawaniu się jej do wkładu materaca.
  • stanowią podwyższenie wysokości materaca – pikowany pokrowiec na materac może podwyższyć wysokość materaca nawet o 2-3 cm. Dodanie tych dodatkowych centymetrów jest znaczące przy materacach cechujących się niższym wkładem.
  • pokrowce na materac to dodatkowa miękkość – pikowany pokrowiec na materac posiada dodatkową grubą warstwę owaty, która nadaje materacowi dodatkową miękkość, tworząc tym samym dodatkową warstwę komfortu. Dzięki miękkości, zwiększa się komfort snu, co jest niezwykle ważne w podstawowych wypełnieniach materaca.
  • stanowią luksusową estetykę – wiele się mówi o tym, że pikowane pokrowce na materac to synonim luksusu. Na rynku możemy znaleźć pikowania o różnych kształtach. To właśnie one sprawiają, że materac zamienia się w ekskluzywny mebel, który stanowi piękną ozdobę sypialni.

Bardzo trudno jest mówić o wadach pikowanych pokrowców na materac, ponieważ są one raczej znacznym udogodnieniem w naszym życiu, a nie produktem, który niesie za sobą wiele wad.

Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku pianki termoelastycznej oraz elektrycznego stelaża lepiej jest zdecydować się na pokrowiec niepikowany.

Pikowane pokrowce na materac są uniwersalnym produktem, który sprawdza się w niemal każdym przypadku.Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017

Zakaz kopiowania zdjeć oraz opisów zawartych w serwisie

Realizacja exio