Popularne rodzaje ręczników

Popularne rodzaje ręczników

17.11.2021 15

Nie wszyscy zdają sobie spraw, że w sklepach znaleźć można różne rodzaje ręczników. Spore znacznie ma przede wszystkim materiał, z którego są on wykonane. Czym zatem należy kierować się przy wyborze ręcznika do łazienki?

Rodzaj ręcznika ma znaczenie

Okazuje się, że rodzaj ręcznika ma większe znaczenie niż można przypuszczać. Dzisiaj zakup ręcznika nie jest większym problemem. Co więcej, nie trzeba na ten cel przeznaczać dużej sumy. Oczywiście pierwszy lepszy ręcznik z supermarketu może się wydawać dobry jakościowo, ale w praktyce może okazać się różnie. Jeśli ręcznik nie chonie wody czy ślizga się po ciele, niestety nie spełnia należycie swojej roli. Dlatego do zakupu warto podejść rozsądnie.

Ręczniki bawełniane

Ręczniki bawełniane są od lat bardzo popularne. Cechują się sporą chłonnością oraz wytrzymałością. Są wykorzystywane w wielu łazienkach i kuchniach. Należy w tym przypadku wybierać te ręczniki, które w 100% są wykonane właśnie z bawełny i nie zawierają sztucznych dodatków. W przeciwnej sytuacji ich jakość może pozostawiać sporo do życzenia.

Ręczniki bambusowe

Ciekawym rozwiązaniem są ponadto ręczniki bambusowe. Za sprawą dodatku włókna bambusowego posiadają on doskonałe właściwości higroskopijne. Pod tym względem znacznie przewyższają klasyczne ręczniki bawełniane. Dzięki niewielkim przerwom w splocie bardzo dobrze chłoną wodę i szybko schną. Są ponadto miłe w dotyku i bardzo miękkie. Stanowią świetny wybór dla alergików oraz osób o skórze wrażliwej czy atopowej.

Ręczniki z bawełny egipskiej

Bawełna egipska jest tkaniną o znacznej sprężystości oraz dużej wytrzymałości. Produkowane z niej ręczniki mają dobre właściwości higroskopijne i świetnie chłoną wodę. Dodatkowo nie pylą i nie tracą po wielu praniach nic ze swojej pierwotnej miękkości. Są powszechnie wykorzystywane np. w branży hotelarskiej.

Ręczniki zero twist

Co ciekawe, w tym przypadku sekret nie tkwi w materiale ręczników, ale w sposobie ich produkcji. W standardowych ręcznikach włókna są mocno skręcane, ale nie tutaj. Pojawiają się zatem większe luki pomiędzy włóknami. Przekłada się to na lepszą wchłanialność wody oraz sporą sprężystość. Ręczniki zero twist są miłe w dotyku, a po złożeniu bardzo grube.

Jak wybrać najlepsze ręczniki?

Oczywiście kluczowe znaczenie ma materiał, z którego ręcznik jest wykonany. Ponadto trzeba sprawdzić sposób jego wykończenia. Gdy wystają z niego nitki, nie jest to dobry sygnał. Aby ręcznik służył przez lata, musi być to produkt naprawdę wysokiej jakości. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na ciężar materiału. Gramatura na poziomie 300-400 to ręczniki cienkie. Za ręczniki średniej grubości uznaje się te o gramaturze 450-500. Sprawdzają się one dość dobrze. Są chłonne, ale jednocześnie po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. są też ręczniki o większej gramaturze. Są one bardzo miękkie i chłonne, ale z drugiej strony także grube i dość ciężkie. Czasem trudno je zmieścić w szufladzie czy szafie. Mogą też powoli schnąć.

Ręczniki i ich rozmiary

Aby wybrany ręcznik był praktyczny, należy odpowiednio dobrać go pod kątem rozmiaru. Znaczenie ma tutaj jego przeznaczenie oraz aktualne potrzeby użytkownika. W praktyce bez problemu zakupić można ręczniki różnej wielkości. Największe są oczywiście te plażowe. Produkty o wymiarach 30x50 cm są idealne do powieszenia przy umywalce. Służą do wycierania rąk. Taki rozmiar jest też wykorzystywany przy produkcji ręczników dla dzieci. Sprawdza się w przedszkolach. Ręczniki o wymiarach 50x90 cm służą najczęściej do wycierania twarzy i ciała podczas codziennej toalety. Wykorzystywać je też można do osuszania włosów. Większe ręczniki 50x100 cm pełnią tę samą funkcję. Produkty o wymiarach 70x140 cm są już uważane za ręczniki kąpielowe. Są odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Ponadto wyróżnia się jeszcze ręczniki plażowe o wymiarach 100x160 cm. Są one nieocenione podczas wypoczynku nad morzem lub jeziorem. Są na tyle duże, że z powodzeniem mogą pełnić funkcję koca podczas relaksowania się nad wodą.Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017

Zakaz kopiowania zdjeć oraz opisów zawartych w serwisie

Realizacja exio