Jakie legowisko dla zwierząt kupić?

Jakie legowisko dla zwierząt kupić?

14.04.2022 621

Wielu właścicieli zwierzaków zastanawia się nad wyborem odpowiedniego legowiska dla swojego pupila. Oczywiście jest to pytanie zasadne. Wbrew pozorom trudno jest udzielić na nie szybko jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba bowiem w tym przypadku wziąć pod uwagę wiek zwierzaka, jego rozmiar czy charakter.


Jakie legowisko wybrać?


Największym błędem, jaki popełnia wielu właścicieli zwierząt przy zakupie legowiska, jest kierowanie się jedynie wyglądem. Często ludzie kupują największe, najbardziej okazałe i bardzo drogie legowiska dla swoich zwierzaków. Jednak wcale nie jest to rozwiązanie dobre. Osoby, które nie wiedzą, na co się zdecydować, nie powinny na starcie kupować bardzo drogiego produktu. Psy lubią legowiska gryźć, a szczeniaki mogą nawet załatwiać na nich swoje potrzeby fizjologiczne. Dopiero gdy zwierzak się tego oduczy, można zainwestować w droższe legowisko. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu. Zwierzak zawsze musi mieć możliwość swobodnego wejścia do środka i wyjścia z posłania, gdy będzie mieć taką ochotę.


Rozmiar legowiska dla psa - jak wybrać dobrze?


Legowiska dla zwierząt mają oczywiście różne rozmiary. Produkt trzeba wybrać tak, aby pies mógł się w nim swobodnie rozciągnąć i zdrzemnąć. Jednak nie oznacza to, że ogon czy łapy nie mogą niekiedy wystawać na zewnątrz. Zwierzaki lubią spać w różnych pozycjach i czasem tak jest im najwygodniej. Posłanie musi być tak długie, jak samo zwierzę. Trzeba też zadbać o jego odpowiednią szerokość. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, czy legowisko jest od góry odsłonięte, czy odkryte. Psy bojaźliwe mogą lepiej czuć się w budce. Nie jest to jednak norma.


Jakie powinno być idealne legowisko?


Czym należy kierować się przy zakupie legowiska dla psa? Na pewno ogromne znaczenie mają materiały, z których jest ono wykonane. Warto sprawdzić nie tylko obicie, ale i wypełnienie posłania. Tkanina zewnętrzna powinna być miła w dotyku. Zwierzak ma odczuwać komfort. Jednocześnie warto postawić na model wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości. Wiele osób lubi produkty pokryte kodurą. Jest to materiał tapicerski odporny na psie pazury i bardzo trwały. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Natomiast materiał wypełniający posłanie musi być odporny na odkształcenia i wytrzymały. Sporą popularnością cieszą się kulki silikonowe produkowane z włókna poliestrowego z dodatkiem silikonu. To dzięki nim legowiska dla zwierząt są wygodne, sprężyste i wytrzymałe.


Dla psich alergików przeznaczone są specjalne posłania antyalergiczne. Dobrze sprawdzają się wspomniane już kulki silikonowe, które nie uczulają zwierząt. Antyalergiczny musi być też materiał pokrywający legowisko z zewnątrz. Dobrze, gdy jest to surowiec naturalny np. bawełna lub trawa morska. O czystość takiego legowiska trzeba szczególnie dbać.


Wygląd legowiska dla zwierzaka nie powinien być kwestią najważniejszą. Jednak nie da się ukryć, że wiele osób zwraca dużą uwagę także na design. Oczywiście warto dla swojego pupila wybrać posłanie ładne, ale kluczowe znaczenie ma jakość jego wykonania.
Logo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017

Zakaz kopiowania zdjeć oraz opisów zawartych w serwisie

Wsparcie opencart.com.pl