Pościel ochronna jednorazowa - zastosowanie i właściwości

Pościel ochronna jednorazowa - zastosowanie i właściwości

29.04.2022 555

Pościel ochronna jednorazowa to specjalna pościel produkowana z oddychającej włókniny odpornej na rozerwanie. Stworzona została z myślą o osobach, które na co dzień przebywają w szpitalach, domach opieki czy pensjonatach. Pozwala na wygodne korzystanie z pościeli w miejscach, w których rotacja osób jest bardzo duża. Do wyboru jest wiele wariantów rozmiarowych pościeli jednorazowej. Wbrew powszechnemu przekonaniu jest ona naprawdę miła w dotyku i nie powoduje uczucia dyskomfortu.


Nie da się ukryć, że pościel jednorazowa wykorzystywana jest głównie w szpitalach, sanatoriach i domach opieki. Jednak z uwagi na kwestie higieniczne niekiedy używana jest także w pensjonatach i hotelach. Pozwala bowiem zachować poczucie komfortu tam, gdzie rotacja gości jest duża. Pościel ta występuje także w wersji jałowej pozwalającej na zachowanie mikrobiologicznej czystości. Jest więc idealna dla osób po zabiegach i operacjach różnego rodzaju.


Pościelochronna jednorazowa to doskonała alternatywa dla standardowej pościeli. Jej zalety użytkowe w warunkach szpitalnych są nie do przecenienia. Przede wszystkim ułatwia ona zachowanie czystości. Nie jest również zbyt droga. Produkowana jest z materiałów umożliwiających zachowanie higieny na poziomie, który w przypadku standardowych tkanin nie jest możliwy do utrzymania.


Dlaczego jednorazowa pościel ochronna cieszy się coraz większą popularnością na rynku? Materiały wykonane z włókniny są przede wszystkim zawsze czyste, a mogą być i sterylne. Syntetyczne włókniny są wbrew pozorom materiałami oddychającymi, które zapewniają bezproblemowy dostęp powietrza. To przekłada się na wysoki komfort użytkowania takiej pościeli. Nie dochodzi do przegrzania czy podrażnień skórnych. Po użyciu pościel jednorazową wyrzuca się do kosza, jak sama nazwa wskazuje. Trafić powinna ona do spalarni odpadów medycznych. W szpitalach i domach opieki pozwala to na zoptymalizowanie wydatków związanych na zapewnienie czystości. Oprócz tego pościel jednorazowa jest naprawdę miła w dotyku i estetycznie wykonana. Dla pacjentów ma to ogromne znaczenie. Na samym końcu trzeba wspomnieć o tym, że używa jej tylko jedna osoba, co zapobiega przenoszeniu się materiału zakaźnego. Przy wyborze pościeli jednorazowej trzeba mieć na uwadze jakość zastosowanego w danym przypadku materiału. Powinien być on delikatny, a jednocześnie odporny na uszkodzenia mechaniczne. 


Pościel ochronna jednorazowa w bardzo dużym stopniu ułatwia opiekę nad osobami chorymi, niepełnosprawnymi, nieprzytomnymi czy seniorami. Prześcieradła i pościel włókninowa cieszą się na rynku coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Są dobrym rozwiązaniem np. w przypadku osób, które mają problem z nietrzymaniem kału bądź moczu. Nie da się ukryć, że są one wygodne w użytkowaniu, lekkie, a przy tym nie zajmują zbyt wiele miejsca w czasie składowana. Można dzięki nim zapewnić pacjentom lub gościom wysokie poczucie komfortu. Pościel jednorazowa to świetny wybór do każdego szpitala, sanatorium czy domu opieki.Logo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017

Zakaz kopiowania zdjeć oraz opisów zawartych w serwisie

Wsparcie opencart.com.pl